logo logo

Jak zainteresować i rozwinąć przyszłą majsterkowicza?

Każda mama non stop niemal snuje marzenia o tym żeby jej dzieciaki były kimś i mogły wieść naprawdę szczęśliwe i dostatnie życie. Na Top Liście upragnionych i pożądanych zawodów możemy przeważnie znaleźć zawody prawnika i lekarza lub wykwalifikowanego inżyniera. I tu już jesteśmy blisko sedna całej sprawy, ponieważ nieistotne – chłopiec czy dziewczynka, absolutnie każde dziecko może i powinno się nauczyć majsterkować. Nie każdy musi być inżynierem, ale każdy powinien umieć dobrze radzić sobie z narzędziami i od czasu do czasu naprawić albo zrobić dla siebie coś pożytecznego. Pozwala to zaoszczędzić sporej ilości pieniędzy i przy okazji daje bardzo wiele satysfakcji.

Droga mamo nie panikuj, gdy widzisz nożyczki
To najczęstszy błąd popełniany przez rodziców i opiekunów. A mianowicie źle rozumiana ostrożność i po prostu nadopiekuńczość, która będzie w stanie doprowadzić pociechę do swoistego kalectwa, bo potem dziecko absolutnie nie będzie potrafić w sposób prawidłowy utrzymać w ręku właśnie nożyczek. Oczywiście jak najbardziej trzeba być ostrożnym, ale pozwolenie na używanie nożyczek potrzebne jest już w bardzo młodym wieku. Podobnie zresztą ma się sprawa z wykorzystywaniem wszystkich narzędzi innego typu. Jeszcze zanim Wasi genialni badacze świata dowiedzą się jak wylewać wylewki anhydrytowe warto aby nauczyli się poprawnie wykorzystywać młotek. Wbijanie gwoździ to absolutna podstawa. Jeśli w to wątpicie, pomyślcie, że robią to także człekokształtne. Śrubokrętem natomiast niekoniecznie można od razu wydłubać oko, ale za to na pewno można przykręcać śrubki. Dla nabrania wprawy pociecha może wymienić sobie baterie w zabawce.

Kształcenie tego rodzaju umiejętności to wszystko co tylko najlepsze. Na dodatek jeszcze dzieci uczą się zasad BHP i potem nie zrobią głupoty przy zabawach w gronie rówieśników. Rozumieją jakie niebezpieczeństwa niesie ze sobą prąd i czego nie należy z nim robić. Uczą się wspaniale kreatywności i przestrzennego panowania. Wyostrzają spryt i mogą zdobyć podstawy dobrego zawodu.

Jak i kiedy uczyć?
Każda okazja jest dobra od dedykowanych zajęć z majsterkowania po pomoc przy naprawach domowych. Nieocenione w tej kwestii będzie tez również klejenie modeli. Z pewnością mogą przydać się też różne zestawy małego majsterkowicza, technika czy elektronika. Przekonajcie się w jak prosty sposób Wasze dziecko złapie bakcyla.

bottom