logo logo

Zamówienia produktów i towarów na rynku chińskim

Mając na uwadze fakt pojawienia się w naszym państwie swobodnego zamawiania produktów z Chin mnóstwo różnych osób przejawiło żywotne zainteresowanie takimi opcjami działań zakupowych. Zamówienia towarów z różnych chińskich portali to w głównym stopniu możliwość zaoszczędzenia naprawdę konkretnych sum pieniędzy. Spora część proponowanych produktów z Chin jest w stopniu znacznym tańsza ze względu na to, że serwisy, które pojawiły się w Polsce umożliwiają swobodne zamawianie produktów w pierwszej linii – od hurtowników. Dodatkowo zachęca również darmowa wysyłka takich towarów do naszego kraju. Te czynniki sprawiają, że bardzo duże grono ludzi zaczęło przejawiać zainteresowanie produktami z Chin. Jednak nie wszyscy mają świadomość z czym tak naprawdę wiążą się zakupy w Chinach.

Opłaty celne

To właśnie agencja celna jest głównym „sprawcą” opłat dodatkowych z którymi dzisiaj trzeba się liczyć w sytuacji kupna produktów z Chin. Opłaty związane z dodatkowym cłem nałożonym na produkty to wypadkowa bardzo wielu czynników. Czasem cło zostaje nałożone na zamówiony towar a czasem wcale nie ma mowy na ten temat. Ot, loteryjny charakter i nie da się przewidzieć czy cło zostanie nałożone. Jeżeli jednak rzeczywiście zostanie ono doliczone to oczywiście należy je obowiązkowo zapłacić. Nie da się wyeliminować przepisu dotyczącego opłacenia cła. Podczas składania zamówienia trzeba się koniecznie przygotować na to, że cło na paczkę może zostać nałożone i w takiej sytuacji konieczne jego opłacenie.

Niezupełnie tak tanio?

W przypadku nałożenia na paczkę cła jej cena znacząco wzrasta i w takiej sytuacji samo zamówienie niestety przestanie być już takie porywająco tanie i atrakcyjne cenowo. Dlatego warto przemyśleć dokładnie sprawę przed ostatecznym dokonaniem zakupu i zsumować wszystkie koszta. Czasem może zdarzyć się tak, że nawet po opłatach celnych przedmiot i tak będzie tańszy niż ten sam przedmiot zakupiony w sklepie w Polsce. Dlatego warto pokusić się o szczegółową analizę wszelkich kwestii – co na plus, co na minus, jeszcze nim jeszcze ulegniemy zakupowej gorączce. Gdy postawimy na takie działanie możliwe jest naprawdę sprawne i w pełni bezpieczne zakupy drogą internetową.

bottom